KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14009281
nr 1400 9281
Jerzy Luczak-Szewczyk
(1923-1975), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 61x89, yttermått inklusive ram: 67x95 cm
Jerzy Luczak-Szewczyk, polsk-svensk målare, tecknare och skulptör född 1923 i Lublin, Polen, död 1975 i Örebro.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:56:29
350 kr
400 kr
Jerzy Luczak-Szewczyk
Läs mer om Jerzy Luczak-Szewczyk